img 00481. września po dwóch miesiącach wakacyjnego leniuchowania przyszedł czas na mobilizację wszystkich sił życiowych i powrót do szkoły. Punktualnie o godz. 9:00 uczniowie SP w Rudnie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i pozostali mieszkańcy Rudna tłumnie zebrali się w kościele parafialnym, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2015/2016 i uczestniczyć we mszy św. odprawionej w ich intencji.

Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli (a maluszki także rodziców) udali się do szkoły, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Każda z sal lekcyjnych została poddana „zabiegowi upiększającemu”, aby przez kolejne dziesięć miesięcy pracowało nam się milej. Kulminacyjnym punktem programu był występ uczniów kl. II, którzy pod opieką wychowawczyni – pani Małgorzaty Pfeiffer – jeszcze w czasie trwania wakacji spotykali się w szkole i dzielnie ćwiczyli, aby 1. września zaprezentować wyniki swej pracy. Ich program artystyczny spodobał się wszystkim, nawet najbardziej wymagającym odbiorcom a temat, który wybrali świadczy o tym, że – choć chodzą dopiero do drugiej klasy – to potrafią trzeźwo myśleć i dbać o zdrowie. Przypomnieli bowiem wszystkim, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Zaproponowali, aby cukierki, lody, wafelki i inne słodycze zamienić na zdrowe i smaczne warzywa oraz owoce. W ten sposób SP w Rudnie stała się „Szkołą promującą zdrowie”.

Po gromkich owacjach wieńczących występ naszych artystów, oczy wszystkich zwróciły się w stronę uczniów kl. I, którzy dopiero rozpoczęli swą przygodę ze szkołą. Zostali oni poproszeni na środek sali, aby przedstawić się a następnie za Panią Dyrektor powtórzyli tekst ślubowania i odebrali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o obowiązkach uczniów. Po tej podniosłej chwili przyszedł czas na wręczenie rogów obfitości, czyli tzw. tytek.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym jakże ważnym dla nas dniu, swą obecnością zaszczycili nas goście specjalni, m.in. p. Adam Głowacki reprezentujący Nadleśnictwo Rudziniec, p. Iwona Nowara – sołtys Rudna, radna p. Bernadeta Fitzke, radny p. Sebastian Böhm, ks. proboszcz Piotr Faliński oraz rodzice naszych uczniów. Cieszymy się również z tego, że w roku szkolnym 2015/2016 kontynuowana będzie współpraca z Nadleśnictwem Rudziniec, które objęło naszą szkołę patronatem honorowym.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego znajdują się tutaj : http://www.sprudno.edu.pl/galeria/category/57-rozpoczecie-roku-szkolnego-2015-2016