20150917 124636    W czwartek 17.09.15 r. uczniowie klas IV-VI wybrali się do Radiostacji Gliwickiej. Wyjechaliśmy punktualnie ok. godz. 10:30. Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitała nas pani przewodnik. Najpierw zaprowadziła nas na plac, na którym znajdowała się Wieża Radiowa. Okazało się, że tylko nas spotkało takie wyróżnienie, na co dzień bowiem miejsce to jest niedostępne dla zwiedzających.

Pani przewodnik opowiedziała nam o Radiostacji: z czego została wykonana
i kiedy powstała. Opowiadała też o tzw. prowokacji gliwickiej. Wyświetliła krótki film, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, na czym owa prowokacja polegała i kto był jej pomysłodawcą.  Później pani przewodnik zaprowadziła nas do pokoju, w którym były przyrządy, niegdyś używane w radiostacji. Mogliśmy nawet dotknąć głośników itp. urządzeń. Potem pani zaproponowała nam zabawę polegającą na tym że, szukaliśmy różnych przyrządów telekomunikacyjnych w tym pokoiku.

Po tej zabawie pojechaliśmy z powrotem do szkoły. Ta wycieczka bardzo nam się podobała.

Swoimi spostrzeżeniami podzieliły się z Wami uczestniczki

wycieczki: Strawberry i Blackberry