SPRZĄTAMY NASZĄ MIEJSCOWOŚĆ

17 września br. po raz kolejny uczniowie SP w Rudnie uczestniczyli w akcji sprzątania najbliższej okolicy. Pani Małgorzata Prochota wraz z uczniami klas IV i VI przygotowała krótki program artystyczny, mający na celu uświadomienie widzom, że segregacja śmieci oraz dbałość o środowisko naturalne są bardzo ważna.

Po występie wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wyruszyli w teren uzbrojeni w worki na śmieci oraz rękawiczki.

Po zakończeniu akcji okazało się, że śmieci jest znacznie mniej, niż w zeszłym roku. Znaczy to, że działania proekologiczne podejmowane przez naszą szkołę przynoszą zamierzone efekty. Oby tak dalej!

B.K.