20160210 105048Sztuka recytacji nie jest łatwa. Doskonale wie o tym każdy, kto choć raz spróbował swoich sił w występach przed większą publicznością. Prawdziwy recytator to osoba, która posiada nienaganną dykcję, potrafi modulować głos i dostosować go do wymogów tekstu oraz świadomie operuje gestem i mimiką. A do tego oczywiście musi radzić sobie z tremą.

Jak widać, bycie dobrym recytatorem to sztuka, której nie da się tak po prostu wyuczyć, ale trzeba mieć talent i pielęgnować go, tzn. systematycznie ćwiczyć pod okiem eksperta.

Okazuje się, że w SP w Rudnie mamy osobę, która spełnia wszystkie te wymagania i zasługuje na miano SZKOLNEGO MISTRZA RECYTACJI. Tą osobą jest Natalia Strzępek, uczennica kl. II.

Serdecznie gratulujemy Natalce i życzymy, aby jej talent dalej tak pięknie rozwijał się.

Pani Dyrektor Ewa Dohrmann oraz Pani Bożena Kaczmarczyk