IMG 075011 lutego 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach zostały przeprowadzone eliminacje gminne do Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2016” dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Uczniowie kl. 0-VI rywalizowali z sobą w ramach Ligi Humanistycznej Szkół Podstawowych Gminy Rudziniec. Konkurs ten, jak co roku, odbył się pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec. Organizatorami byli: GOK Rudziniec, ZSP w Pławniowicach i SP w Rudnie.

Uczniowie klas 0-III recytowali utwory poetyckie a klasy IV-VI wiersze oraz fragmenty prozy. Oceniała ich komisja w składzie: Wioletta Dymel, Jarosław Filipański i Michał Skiba.

Naszą szkołę reprezentowali:

I. w kategorii kl. 0-III - Natalia Zaczkowska i Jakub Blaszczyk

II. w kategorii kl. IV-VI – Oliwia Pawletko, Aleksandra Babiuk i Kamila Hasa.

Miło jest nam powiadomić Was, że wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otrzymał Jakub Blaszczyk.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za przepiękne recytacje. Byliście znakomici. Życzę Wam kolejnych sukcesów!

Pani Bożena Kaczmarczyk