img 06559 lutego br. obchodziliśmy w SP w Rudnie Dzień Nauki. Jedną z atrakcji tego dnia były warsztaty z robotyki, podczas których  uczestnicy budowali własne roboty z klocków Lego WeDo i Lego Mindstorms, a następnie samodzielnie je programowali. Kolejnym punktem programu był pokaz doświadczeń naukowych. Ochotnicy brali udział w wykonywaniu ciekawych eksperymentów. Mogli zobaczyć m.in.: płonącą pianę, podłogę w ogniu, kolorowe płomienie i sztuczną krew.

Udział w warsztatach  był z pewnością ciekawym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły. Pozwolił im rozwijać wiedzę z zakresu nauk ścisłych, a w szczególności robotyki i informatyki. Wpłynął ponadto na motorykę rąk i twórcze myślenie. Jednym słowem, uczniowie SP w Rudnie zostali zaproszeni do fascynującego świata nauki, w którym poprzez kreatywną zabawę poznali niesamowite możliwości informatyki, fizyki, chemii, mechaniki.

B.K.