SPOTKANIE Z PISARKĄ I ILUSTRATORKĄ KSIAŻEK DLA DZIECI

Pracownicy Szkoły Podstawowej w Rudnie w ramach rozwijania czytelnictwa u dzieci i młodzieży, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rudzińcu zaprosili do Rudna bajkopisarkę i ilustratorkę książek - Edytę Zarębską, która w 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

18 kwietnia br. o godz. 9:30 odbyło się spotkanie literacko-muzyczne z Panią E. Zarębską, która opowiedziała dzieciom, na czym polega praca pisarza i ilustratora oraz zachęcała je do podjęcia samodzielnych prób tworzenia tekstów i ilustracji. Artystka pokazała dzieciom, że czytanie książek nie musi być przykrym obowiązkiem, ale może stać sie wspaniałą przygodą.