I Wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej

w ramach dnia Mniejszości Narodowych

3 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Gliwicach-Brzezince odbył się I Wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej w ramach dnia Mniejszości Narodowych. Na tak prestiżowym konkursie nie mogło zabraknąć naszych uczniów!

Nasza reprezentacja szkolna w składzie:

• Emilia Miesiączek (kl.III),
  • Kamila Hasa (kl.VI),
  • Grzegorz Będzichowski (kl.IV)

zaprezentowała się w trudnej sztuce recytacji poezji niemieckojęzycznej.

Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana. Wszyscy nasi reprezentanci spisali się świetnie, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Emilia Miesiączek zdobywczyni I miejsca w kategorii klas I–III.

Kamili oraz Grzegorzowi dziękuję za wspaniałe reprezentowanie szkoły na konkursie, natomiast Emilce jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Pani Małgorzata Mamok- Migurska