MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

MAGICZNE DRZEWO”

12 maja 2016 r. w ZSO nr 13 w Gliwicach został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Fitzke i Julia Pietrzik.

Uczestnicy zmagań konkursowych musieli wykazać się szczegółową znajomością dwóch najnowszych książek Andrzeja Maleszki:  „Cień smoka” oraz „Świat ogromnych”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 drużyn. Uczniowie w parach rozwiązywali różne zadania: krzyżówka, plan wydarzeń na podstawie ilustracji, prawda-fałsz, zaszyfrowane trudne słowa. W części drugiej odbył się test, uczniowie musieli  też rozpoznać zwierzęta na podstawie ich opisu, określić kolory wskazanych przedmiotów. Na koniec otrzymali wykreślankę, w której należało znaleźć nazwy broni i pojazdów wyczarowanych przez bohaterów książek.

Dziękuję dziewczynom za czas poświęcony na przygotowania do konkursu oraz za udział w wyrównanych zmaganiach konkursowych.

Pani Bożena Kaczmarczyk