Szkolne Konkursy z Język Angielskiego

            W naszej szkole zostały przeprowadzone dwa majowe konkursy z języka angielskiego dla klas I-III i IV-VI. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. Chętni uczniowie klas młodszych mieli za zadanie przygotować słowniczek obrazkowy w dowolnym formacie, według własnego pomysłu. Drugoklasiści zdobyli wszystkie nagrodzone miejsca. Marlena Rapsiewicz ze starannie wykonany plakatem zajęła pierwsze miejsce otrzymując bilet do kina Cinema City na dowolny film. Drugie miejsce zajęła Natalia Strzępek za książkową wersję słowniczka przedstawiającego różne sporty. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Blaszczyk ze swoim równie ciekawym słowniczkiem. Wszystkie prace były interesujące i pomysłowe ale mogliśmy wybrać tylko trzy najwyższe miejsca.

13 maja w naszej szkole odbył się konkurs "We love English Words" dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. Musieli oni się wykazać znajomością słownictwa, umiejętnościami pisania, mówienia i literowania w języku angielskim. Konkurs był trzyetapowy. Na początku wszyscy pisali (niełatwe) dyktando, następnie literowali 3 wylosowane wyraz spośród 50, które otrzymali wcześniej, aby się przygotować. Na samym końcu recytowali wiersze Jana Brzechwy przetłumaczone na język angielski. Bezkonkurencyjna okazała się Agata Fitzke z klasy szóstej, zajmując pierwsze miejsce i otrzymując pendriva oraz puzzle 3D. Drugi był Paweł Blaszczyk z równie wysoką liczbą punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Oliwia Pawletko z klasy IV, pokonując  innych uczestników.

Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w jednym i drugim konkursie. Mam nadzieję że dzięki temu nauka języka angielskiego okaże się prostsza niż myślicie ;) Zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach, które już.... po wakacjach.

                                                                                                                                                   

                                                                                                                                              Pani Barbara Łakomska

 

 

szukaj na stronie

Szkoła Podstawowa w Rudnie