DZIEŃ DZIECKA

W środę 1 czerwca 2015 r. obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy uczniowie wraz z Nauczycielami udali się na boisko sportowe w Rudnie, gdzie świetnie się bawili.

Na początku Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Później przyszedł czas na występ profilaktyczny o zdrowym stylu życia, który przygotowała Pani Małgorzata Mamok-Migurska z klasą VI. Po występie odbył się pokaz taneczny w wykonaniu kl. II. Po tych pełnych emocji pokazach artystycznych wszystkie dzieci zostały poczęstowane zdrowymi, kolorowymi kanapkami, warzywami i owocami oraz sokami. Każde dziecko mogło sobie podejść do stolika i zrobić kanapkę, na jaką miało ochotę.

Kolejną atrakcją był przyjazd animatorów z Tralalandii. Organizowali oni różne zabawy i gry. Najlepsze były ruroskoczki. Gra polegała na tym, że kilka osób siadało na podłużnej rurze i musiało się odbijać do góry i na dół, w taki sposób, aby dojść do mety. Nie było to wcale takie łatwe zadanie, bo wszyscy musieli skakać równo. W tej zabawie wzięli też udział nasi Nauczyciele. Myślę, że wówczas mogli przez chwilę poczuć się, jak dzieci. Później po zabawie na ruroskoczkach, zaczęła się kolejna. Był to tor przeszkód, ale można go było zaliczyć dopiero, gdy wyrzuciło się sześć oczek na dużej kostce.

Kiedy skończyły się wszystkie gry i zabawy, Pan Piotr Szczepaniak zaprosił nas na boisko. Wzięliśmy udział w turnieju piłki nożnej, na który chłopcy czekali z niecierpliwością. Grali chłopcy i dziewczyny ze wszystkich klas.

Po tych pełnych emocji zmaganiach, otrzymaliśmy kolejne pyszności do zjedzenia. Na koniec dzieci dostały coś do wypicia i do schrupania. Gdy mieliśmy już odchodzić, podziękowaliśmy jeszcze osobom, które zorganizowały Dzień Dziecka. W taki sposób skończyło się nasze święto.

 

Mikołaj Matlok, kl. V

 

szukaj na stronie

Szkoła Podstawowa w Rudnie