GMINA RUDZINIEC I SZKOŁA PODSTAWOWA W RUDNIE ZNANE

NAWET W WARSZAWIE

p1030950

 14 czerwca punktualnie o godzinie 5:00 czterdzieścioro sześcioro uczniów z SP w Rudnie i SP w Poniszowicach wyruszyło do Warszawy. Jednym z głównych punktów programu wycieczki było spotkanie z Markiem Michalakiem - Rzecznikiem Praw Dziecka w jego biurze przy ul. Przemysłowej 30/32.

Nie było to pierwsze spotkanie dzieci z Rudna ze współczesnym kontynuatorem idei Janusza Korczaka. W 2010 oraz 2012 roku przybył on z wizytą do Rudna, dwukrotnie też dzieci odwiedziły go w Warszawie. W 2012 roku uczniowie z przedstawieniem „Z Korczakiem w tle” wystąpili dla gości uroczystych obchodów Roku Janusza Korczak w samym Belwederze. Rzecznik przyjął młodych ludzi bardzo serdecznie. Przygotował też niespodziankę: za szczególne zasługi w upominaniu się o przestrzeganie praw dzieci ta niewielka szkoła należąca do Gminy Rudziniec została wyróżniona Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI, którą odebrała Dyrektor Ewa Dohrmann. Rudno jest trzecią szkołą w Polsce, która otrzymała to honorowe odznaczenie. Jest to powód do dumy nie tylko dla szkoły, ale i dla naszej gminy.

Uczniowie i nauczyciele z kolei, aby podziękować za gościnę, wręczyli Rzecznikowi wiersz, wieńczący ich sześcioletnią współpracę.

Liczymy na to, że już niedługo Rzecznik ponownie odwiedzi Gminę Rudziniec. Serdecznie zapraszamy!

Bożena Kaczmarczyk

 

Lista odznaczonych Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka: http://brpd.gov.pl/odznaka-honorowa-rzecznika ( Szkoła Podstawowa w Rudnie znajduje się na miejscu 54)

 

 

szukaj na stronie

Szkoła Podstawowa w Rudnie