„Piękna wieś województwa śląskiego”

15 września 2016 r. na barkach uczniów naszej szkoły spoczęło odpowiedzialne zadanie: reprezentowali oni nie tylko ZSP w Rudnie, ale i całą gminę Rudziniec w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”.

Punktualnie o godzinie 10:00 do przedszkola zawitali goście: zastępca wójta gminy Rudziniec – Pan Andrzej Hosz, doradca wójta - Pani Elżbieta Popielska, Pani Anna Strzelczyk z działu promocji gminy oraz czteroosobowa komisja konkursowa z Katowic.

Najpierw przedszkolaki zaprezentowały tańce ludowe, które dzieci ćwiczyły pod okiem Pani Marii Karafioł oraz Pani Krystyny Bycki. Następnie przyszedł czas na przedstawienie teatralne pt. Czerwony Kapturek i Utopek w wykonaniu grupy teatralnej w składzie:

Agata Szubert - Narrator

Julia Liszka - Czerwony Kapturek

Żaneta Zwiernik – matka oraz oma Ana

Damian Zwiernik – feszter z Nadleśnictwa Rudziniec

oraz Mateusz Mika – utopek

Opiekę nas występem sprawowała Pani Bożena Kaczmarczyk. Popis artystyczny zaspokoił chyba najśmielsze oczekiwania publiczności. Aktorzy pokazali, że potrafią być bardzo wiarygodni na scenie i na czas trwania przedstawienia pozwolili widowni przenieść się do świata baśni. Co więcej, w tok występu wpletli wydarzenia prawdziwe – odnośniki do remontu budynku przedszkola sprzed kilku laty. Zrobili to w przezabawny sposób i potrafili zaangażować publiczność, która nie tylko śmiała się, ale i na zakończenie nagrodziła ich gromkimi brawami.

Po występach goście udali się do szkoły, gdzie zostali powitani przez uczniów w barwnych strojach ludowych. Uczennice klasy IV – Emilia Miesiączek oraz Magdalena Pater omówiły prezentację multimedialną na temat osiągnięć edukacyjnych uczniów ZSP w Rudnie.

Serdecznie dziękuję uczniom, którzy brali udział w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” za zaangażowanie oraz wytężoną pracę, dzięki której osiągnęli tak znakomite efekty. Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was polegać. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Pani Bożena Kaczmarczyk