resuscytacja 1 2Uczniowie naszej szkoły 17 października o godzinie 12 wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Data tego wydarzenia nie jest przypadkowa, bowiem 16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na filmie oraz zdjęciach i przesłane do głównego organizatora czyli Wielkiej Fundacji Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja udzielania pierwszej pomocy była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Mamy nadzieję, że jako mała szkoła przyczyniliśmy się do tego aby w takiej księdze się znaleźć. Po za tym, mogliśmy pokazać, że posiadamy wiedzę i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

p. Agnieszka Sołtysiak