Przedszkolaki zwiedzają Gminę Rudziniec

img 1463Dnia 25 listopada br. nasi młodsi koledzy i koleżanki z przedszkola wraz z opiekunkami pojechali do Rudzińca. Program ich wycieczki był bardzo bogaty. Najpierw udali się do budynku gminy, gdzie spotkali się z Wójtem Krzysztofem Obrzutem. Pan wójt powitał ich serdecznie a następnie oprowadził po wszystkich zakamarkach budynku, wyjaśniając z anielską wręcz cierpliwością, czym zajmują się poszczególni pracownicy. Maluchy mogły zobaczyć m.in., gabinet wójta, serwerownię oraz salę konferencyjną. Kolejnym punktem programu była wizyta na poczcie, gdzie przedszkolaki widziały, gdzie i jak segreguje się listy oraz jak poprawnie zaadresować kopertę, aby doszła do adresata. Głównie chłopcy z nieukrywaną niecierpliwością oczekiwali spotkania ze strażakami. Może wśród nich znajduje się przyszły strażak? Podczas wizyty w straży maluchy mogły zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt gaśniczy. Na zakończenie wycieczki uczniowie przedszkola odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudzińcu, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda praca bibliotekarza. Zapoznali się ponadto z najciekawszymi pozycjami książkowymi dla młodych czytelników.