WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

„ALBUS 2016”

 

Trzynaścioro chętnych uczniów naszej szkoły podjęło trud przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego „ALBUS 2016”. Jak wiadomo, jest to test na bardzo wysokim poziomie, ponieważ sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, znajomości gramatyki oraz lektur podstawowych i dodatkowych.

Pragnę wymienić tu z imienia i nazwiska śmiałków, którzy reprezentowali szkołę w konkursie:

kl. IV: Grzegorz Będzichowski, Tomasz Drost, Patryk Kucza, Oliwia Pawletko, Patrycja Latoch

kl. V: Julia Liszka, Natalia Stromska, Agata Szubert, Damian Zwiernik, Żaneta Zwiernik

kl. VI: Paweł Blaszczyk, Agata Fitzke, Kamila Hasa 

Jest mi bardzo miło poinformować czytelników, że Agata Fitzke oraz Kamila Hasa otrzymały „Wyróżnienia” na poziomie szkoły podstawowej! Wszyscy uczestnicy napisali test na wysokim poziomie, niektórym osobom zabrakło zaledwie jednego punktu do zdobycia wyróżnienia.

Liczę na Was w przyszłym roku szkolnym!

 

Pani Bożena Kaczmarczyk

 

WYNIKI OLIMPIADY "OLIMPUSEK"

            W dniach 7,8 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole sesja wiosenna ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK i olimpiady OLIMPUSEK z języka angielskiego. W olimpiadzie udział wzięli uczniowie klasy I i II oraz III. Olimpiada OLIMPUSEK (sprawdzian zintegrowany) polegała na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.

            Olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego pozwoliła uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Każdy uczestnik olimpiady OLIMPUSEK, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymał dyplom uznania.

Wyniki olimpiady OLIMPUSEK klasa 1

7 miejsce Mateusz Drost dyplom laureata

10 miejsce Lena Domzioł dyplom laureata

12 miejsce Paulina Mika dyplom laureata

Dyplom uznania: Laura Ptaszek, Gabriel Sklorz, Błażej Dyka, Aleksander Zwiernik.

Wyniki olimpiady OLIMPUSEK klasa 2

12 miejsce Anna Nitkiewicz dyplom laureata

Dyplom uznania: J.Blaszczyk, K.Maciołek, D.Pawletko, M.Rapsiewicz,W Wrzezcz

Wyniki olimpiady OLIMPUSEK klasa 3

Dyplom uznania: N. Zaczkowska, Z. Semerga, E. Miesiączek, K. Pater.

Wyniki olimpiady OLIMPUSEK  j.angielski:

Klasa 1 dyplom uznania : Mateusz Drost

Klasa 2 dyplom uznania: J.Blaszczyk, A.Nitkiewicz, D.Pawletko, M.Rapsiewicz.

Klasa 3 dyplom uznania: N. Zaczkowska, Z. Semerga, M. Pater.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

 

            19 maja 2016 roku nasi uczniowie brali udział  w GMINNYM TURNIEJU MATEMATYCZNYM POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC –PANA  KRZYSZTOFA OBRZUTA.

Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Drost z klasy czwartej oraz Agata Fitzke i Paweł Blaszczyk z klasy szóstej.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00

W pierwszym etapie uczniowie indywidualnie zmagali się przez godzinę z zadaniami na swoim poziomie.

W drugim etapie uczniowie walczyli zespołowo, gdzie rozwiązywali 10 zadań.

Indywidualnie nasza uczennica Agata Fitzke zajęła pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej klas VI, Paweł Blaszczyk zajął drugie miejsce.

W drugim etapie musiała być dogrywka, ponieważ uczniowie z naszej szkoły mieli tyle samo punktów co uczniowie z Rudzińca. Ostatecznie nasza trójka: Tomasz Drost, Agata Fitzke i Paweł Blaszczyk zwyciężyli zdobywając pierwsze miejsce i otrzymali statuetkę przechodnią.

connect photo

( zdjęcie pochodzi ze strony: http://zspplawniowice.edupage.org/)

GRATULACJE!   

 

Sukcesy naszych uczniów

w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2016

            Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"  powstał z inicjatywy matematyków francuskich, stopniowo konkurs ogarniał coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Biorą w nim udział także uczniowie naszej szkoły.

            W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR nasza uczennica klasy drugiej Anna Nitkiewicz otrzymała wynik bardzo dobry. Wyróżnienie zdobył Paweł Blaszczyk z klasy szóstej otrzymując 122,5 punktów

GRATULACJE!    

 

NASI UCZNIOWIE W REJONOWYM XV POWIATOWYM KONKURSIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA GLIWICE I OKOLIC

„MISTRZ TANGRAMU”.

      Tangram pochodzi z Chin, jednak dokładnie nie wiadomo, kiedy powstał. Legenda mówi, że wymyślił go pewien człowiek o imieniu Tan. Do dziś każda z siedmiu części tangramu nazywana jest tanem. Celem układanki jest ułożenie przedstawionych wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie tany

        26 listopada 2015 r. równocześnie w sześciu rejonach odbył się II etap – rejonowy XV POWIATOWEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA GLIWICE I OKOLIC „MISTRZ TANGRAMU”.Uczniowie naszej szkoły przyjechali do Gliwic do Szkoły Podstawowej Nr 23.

Klasę czwartą reprezentowali: Tomasz Drost, Dominik Mika, Patrycja Latoch.

Klasę piątą reprezentowali: Agata Szubert, Mateusz Jurczyk i Natalia Stromska .

Klasę szóstą reprezentowali: Agata Fitzke, Sara Wrzeszcz i Paweł Blaszczyk.

tangram

 

Zadania konkursowe dotyczyły układania postaci, zwierząt, liter, cyfr, figur geometrycznych z wykorzystaniem tangramów: STAROCHIŃSKIEGO, JAJKA KOLUMBA I SERDUSZKA.

Komisja miejska zakwalifikowała uczniów naszej szkoły - klasę czwartą Tomasza Drost, Dominika Mikę oraz Patrycję Latoch do ostatniego etapu – finału, który odbędzie się 14 stycznia 2016 r. w SP nr. 16 w Gliwicach, ul. J. Kilińskiego 1.

 

 

8 maja 2015r. w siedzibie OSP w Pławniowicach odbył się V Gminny Turniej Matematyczny pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec Pana Krzysztofa Obrzuta organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pławniowicach.

Wzięli w nim udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Rudziniec. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Blaszczyk i Agata Fitzke kl. V oraz Maria Tomecka z kl. VI.

Występ naszych uczniów należy uznać za udany. Paweł Blaszczyk w swojej kategorii wiekowej zajął II-gie miejsce, a w kategorii zespołowej nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Strona 1 z 12

szukaj na stronie

Szkoła Podstawowa w Rudnie