WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

„ALBUS 2016”

Trzynaścioro chętnych uczniów naszej szkoły podjęło trud przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego „ALBUS 2016”. Jak wiadomo, jest to test na bardzo wysokim poziomie, ponieważ sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, znajomości gramatyki oraz lektur podstawowych i dodatkowych.

Pragnę wymienić tu z imienia i nazwiska śmiałków, którzy reprezentowali szkołę w konkursie:

kl. IV: Grzegorz Będzichowski, Tomasz Drost, Patryk Kucza, Oliwia Pawletko, Patrycja Latoch

kl. V: Julia Liszka, Natalia Stromska, Agata Szubert, Damian Zwiernik, Żaneta Zwiernik

kl. VI: Paweł Blaszczyk, Agata Fitzke, Kamila Hasa

Jest mi bardzo miło poinformować czytelników, że Agata Fitzke oraz Kamila Hasa otrzymały „Wyróżnienia” na poziomie szkoły podstawowej! Wszyscy uczestnicy napisali test na wysokim poziomie, niektórym osobom zabrakło zaledwie jednego punktu do zdobycia wyróżnienia.

Liczę na Was w przyszłym roku szkolnym!

Pani Bożena Kaczmarczyk