Dnia 22 marca 2011r. w SZkole Podstawowej w Bojszowie odbył się IX Gminny Konkurs z Języka Niemieckiego pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec. W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Decker, Patryk Nowara, Daniel Nowak- uczniowie klasy VI, a także uczeń klasy III Jakub Dyka.

Gdy komisja sprawdzała prace konkursowe, uczniowie odkrywali swoje  kolejne zdolności uczestnicząc w karaoke po niemiecku.
Po burzliwych naradach komisja przyznała nagrody, które uroczyście wręczył uczestnikom konkursu Wójt Gminy Rudziniec Pan Krzysztof Obrzut.
Wśród laureatów znależli się również nasi uczniowie.
Na III miescu uplasował się Daniel Nowak, natomiast Martyna Decker znalazła się w grupie osób, które zdobyły wymaganą liczbę punktów zapewniającą przejście do kolejnego etapu konkursu.
Patryk Nowara oraz Jakub Dyka również bardzo dobrze poradzili sobie z testem leksykalno-gramatycznym, zaledwie kilka punktów dzieliło ich od przejścia do kolejnego etapu konkursu, zdobycia magicznych 85%.
Wszystkim naszym uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję oraz  dziękuję za wspaniałą pracę i zaangażowanie