gok1

Polega na wspólnym organizowaniu imprez, konkursów, warsztatów. Uczniowie przygotowują występy artystyczne. GOK współfinansuje naukę tańca dla trzech grup wiekowych oraz umożliwia im rozwijanie talentów muzycznych na zajęciach „Gramy i śpiewamy”.

Konkurs recytatorski dla klas młodszych wchodzi w skład małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a drugi, dla klas starszych, otwiera Ligę Humanistyczną. Obydwa są prestiżowe. Istnienie tych konkursów podnosi dorobek edukacyjny i kulturalny naszej gminy i jest ważnym elementem życia lokalnej społeczności.

Od lat kształci recytatorów w naszej gminie. To tutaj zdobywali swoje szlify uczniowie, którzy później osiągali sukcesy na konkursach wyższego szczebla.

Idea konkursów recytatorskich jest bardzo ważna. Pielęgnują miłość do literatury, poszanowanie dla tekstów poezji i prozy, uczą piękna żywej mowy. Konkursy pozostają w pamięci młodych uczestników.

Dzieci prezentują się na scenie i pokonują stres i tremę, jaka zawsze towarzyszy publicznym występom.