20151008 1211168 października br. po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Policji w Pyskowicach, aby przybliżyli uczniom tajniki swej trudnej pracy i przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

Trzeba tu podkreślić, że funkcjonariusze Grzegorz Szelaszuk oraz Łukasz Kaczyński regularnie odwiedzają naszą szkołę, aby przestrzegać dzieci przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Po raz kolejny przypomnieli więc najistotniejsze wiadomości na temat poruszania się po drogach oraz zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Sprawdzili też, ile dzieci zapamiętały w lekcji o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szczególny nacisk został położony tym razem na uświadomienie dzieciom negatywnych skutków sięgania po tzw. dopalacze. Dzieci chętnie słuchały rad policjantów, brały udział w rozmowie, wykazały się też znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy. Jak zwykle pytań z ich strony było wiele, okazało sie bowiem, że praca policjanta wzbudza niemałe zainteresowanie. Panowie wyczerpująco i z wręcz anielską cierpliwością odpowiadali na każde z nich.

Atrakcją dla młodych ludzi była prezentacja stroju policjanta. Każdy chętny miał ponadto możliwość „pobawienia się” prawdziwymi kajdankami, a ci najodważniejsi pozwolili nawet zakuć się. Następnie policjanci wraz z dziećmi wyszli przed budynek szkoły, aby pokazać małym zainteresowanym, jakie tajemnice skrywa wnętrze policyjnego radiowozu.

Warto tu podkreślić, że spotkanie z policjantami było de facto dopełnieniem lekcji na temat bezpieczeństwa zainicjowanej 6 października przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Gliwice-Łabędy. Nie trzeba nikogo przekonywać, że o bezpieczeństwie własnym i innych osób warto przypomnieć przy każdej nadarzającej się okazji.