Nie można zaprzeczyć temu, że przestrzeganie higieny ciała jest bardzo ważne. Nie tylko dlatego, że wpływa na to, jak nas postrzegają inni, ale także zwiększa komfort życia i zapobiega powstawaniu wielu chorób, w tym chorób skóry. Dbanie o to, aby na wszelkie możliwe sposoby eliminować z naszego otoczenia zarazki ma istotne znaczenie, dzięki temu jesteśmy zdrowsi i czujemy się lepiej. Stąd nauczyciele SP w Rudnie postanowili zorganizować akcję, mającą na celu zachęcenie do szczególnej dbałości o czystość swojego ciała.

Przy okazji pani Małgosia Mamok-Migurska oraz pani Bożena Kaczmarczyk postanowiły rozwijać talenty pisarskie, kreatywność oraz dykcję dzieci i młodzieży. Zaangażowani zostali wszyscy uczniowie. Kl. I-III miały za zadanie stworzyć plakat zachęcający do regularnego mycia się. Uczniowie kl. IV-VI musieli: opracować plakat, krzyżówkę i krótką scenkę, jak właściwie należy myć ręce. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Obrady trwały długo. Ostatecznie jury postanowiło przyznać:

W KATEGORII KL. I-III:

I miejsce - kl. III

II miejsce – kl. I

III miejsce – kl. II

W KATEGORII KL. IV-VI:

I miejsce – kl. VI

II miejsce ex aequo – kl. IV i VI

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej szkolnej akcji! Mamy nadzieję, że będziecie stosowali się do rad, które dali Wam rówieśnicy.

Pani Małgosia Mamok-Migurska, Pani Bożena Kaczmarczyk