W dniu 23 października 2015 r. pani katechetka Krystyna Kwiecień ogłosiła zbiórkę mydeł dla dzieci z Afryki. Mydła polecą do Republiki Środkowej Afryki
i do Kamerunu. Akcję prowadzili misjonarze z Fundacji Redemptoris Missio. Okazuje się, że wyniki badań są zatrważające: każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu zaniedbania higieny osobistej.

Dzieci i nauczyciele z  naszej szkoły bardzo zaangażowali się w tę akcję. W środę 28 października odbyło się liczenie mydeł. Było ich aż 69, lecz pani Krystyna przedłużyła akcję  do czwartku 29 października. W piątek odbyło się oficjalne pakowanie mydła.

Nasza szkoła zebrała aż 86 mydełek dla dzieci z Afryki. To więcej niż wszystkich  uczniów i nauczycieli w Szkole Podstawowej w Rudnie. Mydła zostały szybko zapakowane i wysłane do Poznania a stamtąd polecą już prosto do afrykańskich dzieci.

Grzegorz Będzichowski, kl. IV