CZERWONY KAPTUREK I UTOPEK

Uczniowie klasy V, którzy w roku szkolnym 2015/2016 byli uczestnikami Koła Regionalnego prowadzonego przez p. Bożenę Kaczmarczyk, przygotowali niespodziankę dla uczniów naszej szkoły: przedstawienie teatralne.

Wybrali scenariusz napisany przez p. Bożenę – śląską wersję znanej baśni o Czerwonym Kapturku. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały długo. Trzeba było bowiem uszyć stroje, dekoracje, wybrać muzykę i opanować złożone gesty oraz mimikę. W rolę tytułowego Kapturka wcieliła się Julia Liszka, jako utopek wystąpił Mateusz Mika. Żaneta Zwiernik miała podwójną rolę – matki i omy Any a Damian Zwiernik został leśniczym, czyli fesztrym. W rolę narratora wcieliła sie Agata Szubert.

10 czerwca nastąpił ten wielki, oczekiwany przez wszystkich dzień, czyli premiera sztuki! Piątoklasiści zachwycili wszystkich! Śmiechu było co niemiara a brawom końca! Liczę na to, że to dopiero początek ich kariery aktorskiejJ

Pani Bożena Kaczmarczyk