„Tuwim dzieciom”, czyli międzyszkolny konkurs recytatorski

12 kwietnia 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Gliwicach odbył się konkurs recytatorski „Tuwim dzieciom”, mający na celu przybliżenie młodym odbiorcom twórczości tego poety. Wszak wszyscy wiedzą, że rok 2013 został poświecony temu twórcy.

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w zmaganiach konkursowych. Niemalże każda z klas wyłoniła swojego reprezentanta. Oliwia Pawletko wyrecytowała „Gabrysia”, Żaneta Zwiernik pięknie zaprezentowała „Zosię Samosię”, Dominika Orlik miała bardzo długi tekst – „W Aeroplanie”. W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowały: Michaela Sklorz oraz Joanna Fitzke. Wszystkie uczestniczki miały bardzo trudne zadanie, bowiem do konkursu w każdej kategorii zgłosiło się aż 50 uczestników! Tym bardziej cieszy, że Michaeli udało się wywalczyć wyróżnienie!

Serdecznie gratuluję Michaeli osiągnięcia a pozostałym uczestniczkom dziękuję za zaangażowanie i przepiękną recytację.

Opiekun: mgr Bożena Kaczmarczyk