Śpieszymy Wam donieść radosną wieść! Dwaj uczniowie naszej szkoły: Jakub Dyka oraz Tomasz Morcinek wzięli udział w castingu do filmu polsko-niemieckiego, w którym główną rolę zagra znana i ceniona aktorka Agata Kulesza a reżyserować go będzie Michał Rossa. Dla chłopaków była to niesamowita przygoda, której pewnie nie zapomną do końca życia!

Wszystko zaczęło się w naszej szkole w pewne kwietniowe popołudnie, kiedy to do Rudna przybył pan Jarosław Stypa – II reżyser filmu wraz ze swoją kamerą, aby sprawdzić zdolności aktorskie chłopaków oraz ocenić ich biegłość w posługiwaniu się językiem niemieckim. Okazało się, że i Jakub, i Tomasz spełniają wszystkie kryteria i… dostali się do kolejnego etapu przesłuchań!

Ciąg dalszy przygody z filmem polsko-niemieckim miał już miejsce we Wrocławiu, gdzie w Studio Filmów Fabularnych w Hali Stulecia dwunastu chłopców przystąpiło do kolejnego etapu castingu. Tym razem wyznaczono im o wiele trudniejsze zadanie – musieli odegrać wcześniej przećwiczone sceny a partnerował im znany aktor Andrzej Konopka. Przesłuchania trwały cały dzień i były bardzo męczące, jednak było warto!

To jeszcze nie koniec castingowych zmagań, bowiem Jakub wraz z dwoma innymi chłopakami został wybrany do trzeciego etapu, który odbył się też we Wrocławiu 18 czerwca, ale tym razem już w mieszkaniu, w którym będą kręcone zdjęcia do filmu.

Dla Jakuba i Tomasza udział w castingu jest z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Być może to dopiero początek ich filmowej kariery?… Jak będzie – czas pokaże. Miejmy nadzieję, ze udział w castingu zaowocuje kolejnymi sukcesami!

Korzystając z okazji serdecznie gratulujemy pani Małgosi Mamok-Migurskiej za to, że dzięki jej staraniom język niemiecki nie jest dla naszych chłopaków językiem obcym!

Opracowała: Bożena Kaczmarczyk