NASI UCZNIOWIE W REJONOWYM XV POWIATOWYM KONKURSIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA GLIWICE I OKOLIC

„MISTRZ TANGRAMU”.

Tangram pochodzi z Chin, jednak dokładnie nie wiadomo, kiedy powstał. Legenda mówi, że wymyślił go pewien człowiek o imieniu Tan. Do dziś każda z siedmiu części tangramu nazywana jest tanem. Celem układanki jest ułożenie przedstawionych wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie tany

26 listopada 2015 r. równocześnie w sześciu rejonach odbył się II etap – rejonowy XV POWIATOWEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA GLIWICE I OKOLIC „MISTRZ TANGRAMU”.Uczniowie naszej szkoły przyjechali do Gliwic do Szkoły Podstawowej Nr 23.

Klasę czwartą reprezentowali: Tomasz Drost, Dominik Mika, Patrycja Latoch.

Klasę piątą reprezentowali: Agata Szubert, Mateusz Jurczyk i Natalia Stromska .

Klasę szóstą reprezentowali: Agata Fitzke, Sara Wrzeszcz i Paweł Blaszczyk.

tangram

Zadania konkursowe dotyczyły układania postaci, zwierząt, liter, cyfr, figur geometrycznych z wykorzystaniem tangramów: STAROCHIŃSKIEGO, JAJKA KOLUMBA I SERDUSZKA.

Komisja miejska zakwalifikowała uczniów naszej szkoły - klasę czwartą Tomasza Drost, Dominika Mikę oraz Patrycję Latoch do ostatniego etapu – finału, który odbędzie się 14 stycznia 2016 r. w SP nr. 16 w Gliwicach, ul. J. Kilińskiego 1.