6 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach miała miejsce Gala Ligi Humanistycznej. Było to podsumowanie trzech konkursów (recytatorskiego, ortograficznego i frazeologicznego), w których brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, położonych na terenie Gminy Rudziniec. Poziom każdego z etapów był bardzo wysoki i wyrównan. Czasem o tym, kto przejdzie do kolejnej rundy, a kto odpadnie, decydował zaledwie jeden punkt. Uczniowie z Rudna stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali naszą szkołę. Z konkursem ortograficznym „zmierzyli się”: Martyna Decker, Julia Dohrmann i Patryk Nowara. W konkursie frazeologicznym wzięły udział: Joanna Kampa, Martyna Decker i Julia Dohrmann. Swój talent recytatorski już po raz kolejny udowodnił Szymon Brzoza. Jury przyznało mu wyróżnienie. Gratulujemy zaangażowania i sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Ligi Humanistycznej!