GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

9 maja br. drużyna znawców ortografii w składzie: Agata Fitzke, Żaneta Zwiernik i Grzegorz Będzichowski pojechała do ZSP w Rudzińcu, aby reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym rozgrywanym w ramach Ligi Humanistycznej Szkół Podstawowych Gminy Rudziniec.

Jak co roku w zmaganiach wzięło udział 8 trzyosobowych grup. Najpierw zawodnicy pisali trudne dyktando, następnie po krótkiej przerwie przyszedł czas na zmagania grupowe, czyli krzyżówki, rebusy, wykreślanki itp. zadania. Poziom był bardzo wyrównany i do samego końca nie było wiadomo, kto zajmie które miejsce.

Ostatecznie, po podliczeniu punktów z trzech etapów, nasi znawcy ortografii zajęli II miejsce!!! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Pani Bożena Kaczmarczyk